Zdobądź przyszłość.

Zdobądź przyszłość.

W każdej chwili naszego życia stoi przed nami szansa. Nasze podejście do ludzi, spraw, wartości, powinno być pełne szacunku. Stoi przed nami coś cennego…

Nasze życie stawia nas w bardzo różnych miejscach i sytuacjach, konfrontuje nas z bardzo różnymi też osobami. Mamy często świadomość jak cenne jest dla nas to, co „stoi przed nami”. Z ogromną wrażliwością i odpowiedzialnością, stawiamy kolejny krok w przyszłość. Świadomość jak cenna jest dla nas przyszłość, jak cenna dla nas jest też teraźniejszości i to, co te chwile przynoszą w nasze życie, jak cenni są ludzie i nasze doświadczenia, jednych ten fakt może przytłoczyć, a innych zmobilizować do właściwego wykorzystywania swojego życia.

Szacunek to wyczuwanie szczególnej wartości…

Kiedy stoisz przed jakimś ważnym wydarzeniem, czujesz jak na twoich ramionach rośnie ciężar odpowiedzialności, ale masz też przeczucie jak wiele możesz dzięki tym doświadczeniom zyskać dla siebie. Właśnie ze względy na szacunek, ważne momenty wywołują we mnie dwie postawy – zatrzymanie i wyciszenie. Zdając sobie sprawę z powagi danej chwili – zatrzymuję się – ponieważ wiem, że pochylenie się nad daną sprawą, przeniknie moje wnętrze i pobudzi do refleksji. Znając wartość chwili, zawsze podchodzę do niej z ogromnym respektem. Wczuwając się w sytuacje ludzi, w kontekst różnych wydarzeń, człowiek nie tylko zyskuje wiedzę, ale nade wszystko ma okazję odkryć głębszy sens – szczególną wartość wszystkiego! To zatrzymanie najczęściej towarzyszy mi w codzienności, w trakcie „łowienia zdjęcia dnia”. Wiem jak istotny, wręcz decydujący jest to dla mnie moment i jak przenikając tą chwilę, zyskuję dla swojej przyszłości coś niezwykłego.

Szczególnie ważne chwile, przed którymi staję całym swoim życiem, wywołują we mnie niezwykłe wyciszenie. Takimi charakterystycznymi momentami są np. Eucharystia i rozmowa z ludźmi. Co do tego drugiego, to coraz bardziej odkrywam jak bardzo potrzebne jest to wyciszenie i zatrzymanie. Stając przed czymś ważnym, np. Na Eucharystii, czuję jak przed tą Wielkością tego wydarzenia, ja sam się zapadam. Bóg tak wielki i tak mały człowiek – w jednym momencie, w jednym miejscu – to zatrzymuje i niezwykle wycisza.

Wiele sytuacji zdumiewa mnie swoją wielkością, powagą, wartością… choć pozornie to są właśnie te powszednie chwile, stanowiące trzon mojej codzienności. Szacunek uczy mnie te sytuacje rozeznawać i w odpowiedni sposób przyjmować i przeżywać.

By zdobyć swoją przyszłość, powinieneś dostrzegać niezwykłą wartość tego wszystkiego, co przed tobą. Szanując swoje życie, takie jakie ono obecnie jest, podejdziesz do kolejnych wydarzeń z wyczuciem ważności tych momentów, które się przed tobą co dopiero otwierają. Zachowanie powagi, ćwiczenie swojej wrażliwości, odkrywanie wartości każdego momentu w życiu, doprowadzi nas do takich właśnie punktów, które nas w niezwykły sposób ubogacą i otworzą na życie codzienne jeszcze bardziej.

Wprowadź w swoją mentalność przekonanie, że wszystko, co przed tobą, ma niewyobrażalną wartość.

Wówczas z ogromną odpowiedzialności zaczniesz realizować swoje życie, zaczniesz zdobywać swoją przyszłość.

Wyczucie wielkości, wręcz doniosłości każdej chwili twojego życia, pomoże ci otworzyć się faktycznie na prawdę o chwili, a nie tylko na jej pozorną ulotność.

 Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *