FILMOWE projekty

MOTYWACJA

Do stworzenia części vlog’owej mojej strony, motywacją są częste inspiracje odnajdywane w sytuacjach na ulicy, w rozmowach z ludzmi, moimi przemyśleniami i rozważaniami. Może ten sposób działania, zachęci inne grono osób, do przyjrzenia się sprawom duchowym i nie tylko, oraz moimi działaniami na stronie.

zbuduj siebie, swoją codzienność…

W roku 2023 – oprócz krótkich cytatów z Księgi Przysłów, które będą nam towarzyszyły w tym rocznym projekcie, chciałbym myśmy stworzyli z dwunastu bloków tematycznych, materiał do tego, aby konkretnie i realnie budować siebie, budować swoją codzienność… Moja propozycja oczywiście nie jest wyrocznią, a jedynie inspiracją dla was.

kluczowe pytanie

W roku 2022, w poniedziałkowych rozważaniach, będziemy uczyli się myślenia pytaniami, na podstawie pytań, które stawia Chrystus swoim słuchaczom. To również okazja dla każdej i każdego z was, aby samemu odpowiedzieć na Jego pytania, które tobie dziś zadaje.

żyć Słowem aby przeżyć

w roku 2021, w poniedziałkowych odcinkach starełem się zachęcić do wprowadzenia zwyczaju, życia zgodnie ze Słowem. Praktyka rozważania i wprowadzania Słowa w czyn – projekt ten przyniósł bardz wiele pięknych doświadczeń.

wszystkie odcinki

zrealizowane projekty

na przestrzeni lat, towarzyszyły mi różne projekty filmowe. Dotyczyły one roku, jak i też różnych okresów typu adwent, czy wielki post.

50 wersji codzienności – projekt z 2020 r.

Adwentowa wdzęczność – projekt z 2019

rozważania Wielki Post – projekt z 2018 r.

5 sezonów Pozytywne kierunki – projekt z 2018 r.

adwentowe kulki – historia – projekt z 2018 r.

wielkanocny kwadrans

adwentowa oliwa – projekt z 2017 r.

wielkopostna chwila – projekt z 2017 r.

kilka fragmentów biblijnych w kontekście życia

supełki – 2 sezony – czarno na białym
Któż nie ma trudności? Wszyscy je mamy i pewnie wielu z nas zastanawia się nad tym, jak je rozwiązać. Powstała w odniesieniu do tematu czerwcowego – „supełki”, lista trudności, które chciałbym w formie filmowej omawiać. Tak powstał ten projekt i ufam, że w jakiś sposób się przyda.

projekt „Myśl na 7” to główny filmowy vlog, którym się zajmuję. W każdy poniedziałek z nowym cytatem wchodzę w przeżywanie nowego tygodnia. Inspiruje się różnymi cytatami, by stworzyć okazję do rozwoju, zmian i odkryć. Po ukończonym tygodniu, w niedzielę, robi na FB live podsumowujący to wszystko, co udało mi się w kontekście tego cytatu zrobić.

Rok 2020 przeprowadzi nas po różnych postawach. Chcę co tydzień, przyglądać się innej postawie. Bardziej ją zrozumieć, ocenić i w jej duchu bardziej działać. W ten sposób przybliżymy sobie różne postawy, a może uda się nam nawet, jakichś nauczyć, jakieś rozwinąć.