Wielki Post 2018

 
myśli na wielki post. 

„Spożywaj życie, pij życie a żyć będziesz i to pełnym życiem” (św. Augustyn). 


 


1

Do czego tak konkretnie może służyć nam Eucharystia. Przygotowanie do niej, oraz właściwe jej przeżywanie prowadzi do uporządkowania. Jesteś ciekaw jak może się to stać? 


2

Dla chrześcijanina ważne powinno być stałe przebywanie w obecności Boga. Gdzie tą obecność odnaleźć? Jak zrozumieć obecność Boga w Eucharystii? 


3

Szkoła chrześcijańskiego życia – to ważna kwestia dla naszych rozważań. Trzy okresy życia obejmują w pierwszym rzędzie  oczyszczenie. Jak zrozumieć ten etap dzięki Eucharystii?


4

Kolejny etap w szkole chrześcijańskiego życia – to oświecenie. Czym ono jest i po co jest ono nam potrzebne w życiu i w przeżywaniu Eucharystii? 


5

Trzy okresy życia duchowego. Ostatnim, o którym dzisiaj możecie usłyszeć to „zjednoczenie”. Jak wykorzystać okazje do tego, aby się zjednoczyć z Bogiem, a przy okazji z innymi osobami?


6

Czy Eucharystia się kończy? Rozesłanie wskazuje, że każdy kto uczestniczy we Mszy i ją przeżywa, wychodzi z niej z konkretną misją. A misja, którą osobiście rozeznasz świadczy o tym, że Eucharystia wciąż pozostaje żywa, ale tym razem tak konkretnie w twojej codzienności.


7

Promieniowanie Eucharystią to nasz apostolat. Wiesz jak żyć Eucharystią po Eucharystii? Może właśnie kolejny odcinek rozważań, podsunie ci jakiś pomysł, jak nią żyć w swojej codzienności i dzielić się jej owocami.