czarno na białymKtóż nie ma trudności? Wszyscy je mamy i pewnie wielu z nas zastanawia się nad tym, jak je rozwiązać. Powstała w odniesieniu do tematu czerwcowego – „supełki”, lista trudności, które chciałbym w formie filmowej omawiać. Tak powstał ten projekt i ufam, że w jakiś sposób się przyda.


odcinek 1 – brak zrozumienia/wsparcia

dziś na próbę wstawiam wam pierwszy odcinek – może macie jakieś propozycje, uwagi, wskazówki. Chciałbym, jeśli dojdzie do skutku ta seria, podzielić się moimi myślami na temat „trudności z listy”, a jeśli będziecie przesyłać może jakieś nowe trudności, pojawią się może inne odcinki. Póki co pierwszy o braku zrozumienia i wspracia. Co sądzicie??

odcinek 2 – „sfałszowane zdjęcia”

problem nie jest nowy. To, w jaki sposób uchwycimy ten temat, zależy od bardzo wielu czynników. Nie jest to wykład, ale wskazówka.  Chciałbym, by każdy kto obejrzy ten odcinek odniósł go do tego, co sam robi i oceni się bardzo obiektywnie. Na ile to, co przedstawiamy w różnych „mediach” jest prawdziwe, a na ile, mimo wszystko zafałszowane.

odcinek 3 – „agresja”

może doświadczasz jakiejś agresji, a może sam jesteś jej źródłem? Jak postrzegać agresję w moim życiu i jak wobec niej postępować.

 

odcinek 4 – „rozterki sercowe”

Dylematy każdy  ma i brak pewności w co się zaangażować i jak. Nie jest to tylko kwestia serca, bo dotyczy to również innych spraw.

 

 

odcinek 5 – „plotki”

Każdy doświadcz ich na własnej skórze, ale często to my je używamy względem spraw, ludzi. Jaki to ma sens w naszym życiu, czemu to robimy i jakie są tego konsekwencje.

 

 

 

odcinek 6 – „strach przed wyrażaniem własnych opinii”

Strach przed wyrażeniem własnej opinii, to zjawisko pojawiające się wówczas, gdy chcemy akceptacji innych. Czy to słuszne? Jakie są plusy posiadania swojego jednak zdania?

 

 

odcinek 7 – „uzależnienia”

Dziś chyba trudno sobie wyobrazić życie bez uzależnienia się od czegoś. A wiesz od czego jesteś uzależniony? Może poszukaj początku, motywacji… Postaw granice i szukaj argumentów, by się im przeciwstawić.

 

 

odcinek 8 – „życiowy przegryw”

„Życiowy przegryw” – ciekawe kto nim jest, a kto nie? Może masz taką ocenę wobec kogoś, albo ktoś ciebie tak określił. Czy można przegrać swoje życie. O tym dzisiaj w czarno na białym.

 

 

odcinek 9 – „strata bliskich”

„Strata bliskich” – śmierć bliskiej nam osoby, albo zerwanie jakiejś relacji ma niekiedy podobny przebieg. Dotyka nas dramat, z którym ciężko sobie poradzić. Może warto poznać kroki, które nam towarzyszą, by nazwać to, co przeżywam po imieniu.

 

 

 

 

odcinek 10 – „problemy domowe”

 „Problemy domowe” – trudno je wszystkie omówić, dlatego skupiam się na tym, co mniej więcej powinniśmy widzieć, czuć i zrobić. Oby to komuś dodało odwagi do stawienia czoła trudnościom.


 

 

 

 

odcinek 11 – „modowe konsekwencje”

 Modlowe konsekwencje – czy moda może stanowić trudność? Zastanawiałem się nieco na modą, technologią i stwierdzam, że jest w tym wiele niebezpieczeństw. Jesteście ciekawie jakie? Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka.


 

 

 

 

 

odcinek 12 – „samobójstwo”

tych, którzy borykają się z tą trudnością, jest zdecydowanie za wielu. Pomyśl może, nawet gdy cię to bezpośrednio nie dotyczy, czy znasz kogoś kto próbował lub popełnił samobójstwo? Spróbujmy to zrozumieć.


 

 

 

 

 

 

odcinek 13 – „nie traktują nas poważnie”

„nie traktują nas poważnie” – tak na młodość i jej trudności spogląda sama młodzież. Wydaje mi się, że to jest ważny komunikat, trudność, której wszyscy musimy stawić czoła.

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 14 – „samotność”

samotność – skojarzenia? Chyba często negatywne. Czy można jednak znaleźć coś pozytywnego. Jak trudność przemienić w coś owocnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 15 – „brak chęci do życia”

Niekiedy natrafiamy na taki punkt w życiu, kiedy nam nic się nie chce… nie chce nam się żyć. Jak rozeznać taki moment? Co wówczas zrobić?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 16 – „niska samoocena”

w świecie różnych narzucanych nam standardów,  niekiedy trudno im sprostać. Jak spojrzeć na swoją ocenę, jak szukać sił do właściwego realizowania życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 17 – „brak akceptacji”

W dzisiejszym odcinku czarno na białym – o trudności jaką jest brak akceptacji. Temat poważny, w którym trzeba zrozumieć pewne kluczowe zachowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 18 – „strach”

W trudnościach pojawiają się różne inne emocje, wartości. Dziś pojawił się strach. Myślę, że dla wielu nie jest on przyjacielem, lecz wrogiem. Co z nim zrobić, jak go zrozumieć, jak ewentualnie wykorzystać?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odcinek 19 – „brak wiedzy o sobie”

Wiedza na swój temat, na temat tego jak reagować, w jaki sposób rozwiązywać różne sprawy, ułatwi nam życie. Warto jednak  zadać sobie ten trud, aby rozwijać się, zdobywać wiedzę, ćwiczyć pewne postawy.