Pełna głowa.

Pełna głowa.

Po dniu różnych wrażeń, siadasz gdzieś w ulubionym miejscu i nagle przez twoją głowę przelatuje tysiące pomysłów na sekundę. Sam jesteś zdziwiony swoją pomysłowością, ale też pewne zdenerwowany, bo zamiast iść spać, kłębiące się pomysły nie dają ci takiej możliwości.

W niektórych sytuacjach jest wskazane, aby mieć w swojej głowie jakąś myśl, pomysł, bo pojawiające się np wydarzenia, wymagają od nas kreatywności. Łatwiej jest rozwiązać jakąś sprawę, gdy rzeczywiście mamy pomysł. W przeciwnym razie męczymy się niepotrzebnie z czymś, bo wydaje nam się, że nie mamy rozwiązania. One „istnieją zawsze:m ale czasami mamy zbyt pełną głowę, dlatego trudno nam znaleźć właściwe rozwiązanie. I jak zawsze są plusy i minusy, ale nie potrzebujemy się tym zbytnio przejmować. Naszą uwagę powinno zająć raczej poszukiwanie właściwych myśli i pomysłów, które powinny zajmować naszą głowę. Zjawiają się w nas często niespodziewanie, długo oczekiwane pomysły, które pomagają nam osiągnąć jakiś kolejny cel.

Życie dostarcza nam przeróżnych wrażeń, które zapełniają naszą głowę różnymi pomysłami. Dzięki temu zawsze możemy wykorzystać nasze doświadczenia i zbudować kolejne, piękne doświadczenia. Dobrze jest nagromadzić pozytywne doświadczenia, które pomogą nam w taki sposób też patrzeć na życie i w ten sposób też oceniać nasze życie. Zgromadzone doświadczenia, pomagają nam zorganizować naszą codzienność w taki sposób, aby nasze doświadczenie stało się fundamentem dla kolejnych pomysłów. Bogactwo naszego życia, to nade wszystko doświadczenia, które zbieramy dzięki codziennym decyzjom, wyborom. Nikt nie jest wstanie osiągnąć stanu, w którym rzeczywiście zyskamy wszystkie doświadczenia „Uczymy się całe życie” – stąd potrzebujemy wciąż otwartej głowy na przyjmowanie kolejnych, nowych sytuacji, które znów czegoś nas nauczą i znowu wyzwolą w nas ciekawość i pragnienie odkrywania nowych wrażeń.

Jeśli nasza głowa pełna jest właściwych wrażeń, możemy spodziewać się, że nasze życie – codzienność, pełna będzie owocnych sytuacji.

Kiedy mamy pomysły, kiedy człowiek pełen jest pozytywnego nastawienia, może sięgać znacznie dalej i osiągać znacznie więcej. Stąd takim naszym głównym zadaniem, powinno być rzeczywiste zabieganie o to, aby w naszej głowie krążyły jak najbardziej dobre pomysły i cele.

Bardziej zastanawiać się powinniśmy nad tym, co zrobić z taką sytuacją, gdy nasza głowa jest pełna pomysłów. Jeśli sprawimy, że nasze pomysły pozostaną bez realizacji, możemy spodziewać się niestety tego, że przepadną i będziemy rozgoryczeni tym, że ich nie zrealizowaliśmy. Zatem głowa pełna pomysłów jest zachętą do realizacji konkretnych myśli. Nie powinniśmy pozostawać obojętnymi wobec myśli w naszych głowach. To jednak znak, że dziejące się wokół nas historie, zostawiają w nas różne myśli, które wymagają od nas konkretnych realizacji. Człowiek z głową pełną pomysłów, powinien szukać sposobu, aby te najważniejsze dobre myśli zostały wprowadzone w życie i utrzymały kolejne chwile naszego życia. Same myśli mogą być jednak w jakiś sposób szkodliwe. Człowiek skupiając się tylko na myślach, nie realizując ich, może wpaść w pułapkę projektowania, wyobrażania sobie,  a nie po to pojawiają się one w głowie, by tylko w taki sposób tam pozostawać.

Ile razy doświadczyłeś czegoś  takiego. Pojawiły się w twojej głowie pomysły. Przez jakiś długi czas zmagałeś się z nimi. Zastanawiałeś się co z nimi zrobić, poszukiwałeś najlepszej wersji jakiegoś scenariuszu. Analizowałeś pewne wątki… Aż w końcu, po jakimś czasie, następował spokój, bo… myśli odeszły,  a ty zająłeś się czymś zupełnie innym. Jeśli chociażby w najmniejszym stopniu nie zaczniesz wprowadzać swoich myśli w działanie, w końcu odejdą w zapomnienie. To, że mamy w głowie mnóstwo pomysłów to jedna sprawa, ale to że wejdą one w życie, to odrębna sprawa.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *