Odkryj to, co masz

Odkryj to, co masz

Fakt, niektórzy potrafią inwestować wirtualne pieniądze, coś czego nie posiadają, ale my tak nie zrobimy. Zastanówmy się nad tym, co rzeczywiście mamy, aby móc to dobrze i mądrze zainwestować.


Nie jest sztuką zdobyć coś nowego, kupić sobie nową, jakąś rzecz i przez chwilę, jak małe dziecko, cieszyć się, że coś w życiu jednak mam. O wiele piękniejsze jest przemienianie w coś niezwykłego, tego wszystkiego, co już mamy.

Cieszę się ze swojego życia, przynajmniej z bardzo wielu rzeczy, może dlatego, że nie ma we mnie aż tak wielkiego pragnienia, by zdobyć coś nowego, by za wszelką cenę kupić coś i posiąść. 

Zastanawiałem się, skąd pojawił się pomysł na ten temat. I wiem, że wiele czynników wpłynęło na to, że pragnę się go podjąć w tym czasie. Pierwszy powód, to pewnego rodzaju niezadowolenie z „mojego życia” – to znaczy, stan mojego zdrowia, moja kondycja, brak dobrego, ciekawego wykorzystania czasu itp. Drugi powód, to fajna sytuacja – rozmawiałem z facetem na temat samochodu. Mówiłem, że mój ma już sporo lat, że musiałbym coś z nim zrobić i zastanawiam się, czy nie byłoby rozsądnie, go zmienić. Odpowiedź mnie zaskoczyła, a jednocześnie wile wątpliwości rozwiała – brzmiała ona tak: „a co już ci się znudził?”

Pomyślałem automatycznie o życiu, o tym, co dzieje się w mojej codzienności, jak ja i pewnie wiele też innych osób, traktujemy pewne sprawy w naszym życiu – niekiedy z ogromnym znudzeniem, często nawet ze zniechęceniem, czy ze zdenerwowaniem. Czy nie jesteśmy zbyt znudzeni swoim życiem, zbyt przyzwyczajeni do niego, zbyt oswojeni i rutynowi?

Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji trzeba koniecznie zainwestować w swoje życi. Masz rację! Tylko, czy o właściwych inwestycjach myślimy? Możemy podjąć się pozornego działania, które zmieni tylko coś zewnętrznie, ubarwi pozornie nasze życie, ale tak naprawdę niczego nie zmieni i nie odniesiemy zamierzonego rezultatu. Zanim, być może będzie potrzeba materialnie w coś zainwestować, popatrz na swoje życie i odkryj realnie to, co już masz, a co możesz wykorzystać w rozwoju swojego życia.

JESTEŚ WART WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ.
Zacznij na siebie patrzeć tak jak widzi cię Bóg.

Świadomość, czym dysponuję, może pomóc nam w osobistym rozwoju, osiągnięciu faktycznej dojrzałości, w podążaniu we właściwym kierunku. Pewnie, znacznie łatwiej będzie nam zainwestować w siebie, gdy zrozumiemy dlaczego chcemy to zrobić. warto, by było usiąść na chwilę i wypisać sobie kilka powodów, dlaczego warto inwestować w siebie. To zadanie będzie dla was proste. Trudniej będzie nam wymyślić to, w jaki sposób mamy zainwestować w siebie.jak sami widzicie, przed nami sporo przygotowań w tym temacie i działań, by odnieść jakiś zadawalający wynik.

By odkryć to, co masz spójrz na swoje życie z kilku perspektyw twojego ciała.

GŁOWA – pomyśl o wiedzy, którą posiadasz; o zdobytych doświadczeniach w swoim życiu, o przeżytych historiach, o planach i pragnieniach, które są w tobie. Zastanów się nad kreatywnością twojej wyobraźni, o determinacji, która siedzi w twojej głowie, która popycha cię do realizacji twoich zadań.

SERCE – pomyśl o bogactwie swoich uczuć, emocji, o relacjach z innymi osobami. Pomyśl o miłości, którą każdy ma w sobie, o przebaczeniu, które dojrzewa, o pomocy, której udzielasz innym osobom z dobroci swego serca.

DŁONIE – pomyśl o tym, co udało ci się zrobić, zrealizować. Pomyśl o swoich umiejętnościach, talentach, którymi urozmaicasz swoją codzienność. Pomyśl o swojej pracy, która służy innym, o mocy tworzenia pięknych i wielkich rzeczy.

NOGI – zastanów się nad tym, co odkryłeś w swoim życiu, dokąd zaprowadziło cię życie i nadal cię prowadzi. Pomyśl o tym, co zobaczyłeś, gdzie byłeś, w co mogłeś się angażować. Pomyśl o perspektywach, które są przed tobą, o celach, które sobie właśnie stawiasz.

DUSZA – popatrz na te momenty, w których byłeś szczególnie wrażliwy, na te spawy, które nie były i nie są ci obojętne. Pomyśl o duchowym zaangażowaniu w swoje życie, o przemianach, które się w tobie dokonały.

Wymienione myśli, to nie wszystkie możliwe kierunki, to nie wszystko, co rzeczywiście posiadasz. To już jednak pokazuje skalę tego wszystkiego, co posiadamy, jak bardzo jesteśmy bogaci. Warto pomyśleć – co tak naprawdę z tym wszystkim robię. pomyśl, co z tego, co posiadasz, jest w tobie najcenniejsze, w co faktycznie warto zainwestować, lub czym powinieneś się posłużyć, aby jeszcze bardziej zainwestować w siebie.

Nasze życie jest trochę jak układanie klocków. Jeśli w odpowiedni sposób je poukładamy, możemy zbudować coś pięknego, ale jeśli nie dopasujemy odpowiednio elementów, możemy doświadczyć niezadowolenia, a nawet rozgoryczenia. 

Sama kwestia poukładania naszego życia, może mieć ogromny wpływ na naszą codzienność. Tym właśnie chciałbym zająć się w tym miesiącu – układaniem tak swojego życia, by odczuć osobistą satysfakcję.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *