wielkipost_39

wielkipost_39

Wytrwać w nowym

39. Budować mosty.

Kiedy ruszam z jakiegoś miejsca, wiem dokąd chce dążyć, ale nigdy nie jest wstanie przewidzieć, co się wydarzy po drodze. Jest to za każdym razem tajemnica, którą nie sposób przewidzieć. Kiedyś pojawiła się w związku z tym pewna myśl – punkt z którego wychodzę i do którego zmierzam połączony jest mostem – duchowych i fizycznych doświadczeń. Dwa punkty, są przeze mnie w miarę dobrze znane, ale najistotniejsze jest to, by budować nieustannie mosty, to szczególne połączenie, pomiędzy punktami. Każda podróż, każda budowa mostu jest niezwykłym darem – ofiarowanym mi kolejnym dniem, kolejną porcją życia, kolejną szansą. 

Każdy po nawróceniu ma w sobie jakąś lukę, jakby pustkę, którą pragniemy czymś zapełnić. Jeśli mamy właściwy sposób i pomysł, aby tę lukę zapełnić, pojawia się nowa perspektywa, która stwarza piękny horyzont nowych możliwości.

Codziennie towarzysząca nam przygoda, może stać się umocnieniem dla naszego nawrócenia i umocnieniem dla budowania swojego życia. Istotne jest to, abyśmy dążyli do zbudowania mostu pomiędzy najważniejszymi punktami w naszym życiu. Również nawrócenie wymaga połączenia różnych punktów w naszym życiu – przede wszystkim łączy się z codziennością, od której nie mamy uciekać, ale w której mamy zbudować swój most, swoje nawrócenie.

Dla wielu osób, ogromną trudnością jest ten etap, kiedy wracają do swojej codzienności, nawróceni z pięknymi i autentycznymi planami, zderzają się ze swoją codziennością, która nie zmienia się tak, jak ludzie. Zastanawiam się wielokrotnie jak połączyć duchowość, wiarę z codziennymi wydarzeniami. Dla wielu osób ten etap staje się grubą ścianą, która ich ogranicza i powstrzymuje, odgradza od celów i założeń, które jako owoce wynikają z osobistego nawrócenia. Nawrócenie wymaga osobistego odkrywania tego szczególnego połączenia – mostu, który pozwoli chronić owoce i budować je w codziennej rzeczywistości. Budowa mostu, niekiedy będzie długotrwała, wymagająca, ale gdy zbudujemy to połączenie, będziemy mogli wiele dobrych rzeczy uratować, odbudować. 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *