wielkipost_38

wielkipost_38

Wytrwać w nowym.

38. Nie jesteś sam – wspólnota.

Pewnie wielu z nas ma doświadczenie, w którym tak bardzo konkretnie odczuliście pomocy z różnych stron. Tym łatwiej było realizować jakiś cel, im bardziej byliśmy umacniani przez różne osoby. Zdarzyło się też pewnie i tak, że w realizacji jakiegoś celu, pozostaliście sami i nie mogliście liczyć na niczyją pomoc, jak tylko na siebie. Nawet prosto wyglądające sytuacje, w takich momentach kiedy pozostajemy sami, stają się jakby znacznie trudniejsze i cięższe. Zastanawia nas wówczas to, dlaczego z pozoru tak proste niekiedy wydarzenia, nagle stają się trudne do zrozumienia, czy skomplikowane w trakcie realizacji.

Nie sama świadomość, że ktoś przy nas jest, działa na nas pozytywnie, ale te osoby, które rzeczywiście nas wspierają, udzielają konkretnej pomocy, są głosem motywującym. Potrzebujemy ludzi, którzy oprócz towarzyszenia, będą również wspierać nas w dążeniu do osiągnięcia jakiegoś celu. Niby wówczas sytuacje tak radykalnie się nie zmieniają, ale pojawia się w nas szereg cech, które wspierają nas w dążeniu do celu.

Towarzyszące nam, w życiu codziennym osoby, motywują nas i umacniają nasze osobiste motywacje. Dzięki temu, jesteśmy wstanie dzielić swoje cele z innymi, jak i też uczestniczyć w realizacji planów innych osób.

Kiedy pragniemy coś w swoim życiu zmienić, kiedy pragniemy poddać się nawróceniu, potrzebujemy świadomości, że nie jesteśmy sami, że są ludzie, z którymi możemy tę drogę przejść razem. Dzięki obecności innych osób, możemy na nasze sprawy spojrzeć w zupełnie inny sposób. Nasza perspektywa życia, dzięki innym osobom, może nabrać odpowiedniego charakteru i tempa. Ludzie – wspólnota, może nas inspirować i prowadzić ku nowym rozwiązaniom. Właśnie w nawróceniu nie wystarczy samo nie powracanie do tego, co było, ani utrzymywanie jakiegoś stałego poziomu. Nawrócenie ma wprowadzić jakieś konkretne działanie, które pomoże nam stawiać nowe cele i je osiągać. Wspólnota staje się dla nas drogą, którą przemierzając zdobywamy nowe doświadczenia, zapał i siły. Wspólnota szczególnie w nawróceniu, może stać się dla nas przewodnikiem po przeróżnych ścieżkach naszych codziennych perypetii, wyborów, pokus i zwątpień. Tylko silna i zdrowa wspólnota, może stać się dla nas faktycznym ratunkiem i źródłem dla „nowego życia” po nawróceniu.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *