wielkipost_35

wielkipost_35

Ruszyć z miejsca

35. Zapalić się do działania.

Różne pomysły pojawiają się w naszych głowach. Przemykają niekiedy z ogromną prędkością, tak szybko że nie zdążymy pomyśleć o jednym, a już pojawiają się kolejne. Udaje nam się na niektórych tylko zatrzymać nieco dłużej. Pomimo tak ogromnej „twórczości” nie wszystkie pomysły znajdują swoje miejsce w rzeczywistości. Wiele ciekawych propozycji popada w niepamięć, a tylko niektóre pozostają i zastanawiamy się nad ich realizacją. Skąd w nas tak wybiórczość? Dlaczego wśród tylu pomysłów, tylko nieliczne doczekają się realizacji. Czasami fakt, że mamy zbyt wiele opcji wyboru, może sprawić, że chcemy zająć się wszystkimi propozycjami, ale z racji ograniczeń nie jesteśmy wstanie. Wiele pomysłów przepada dlatego, że angażujemy się w jednym momencie w zbyt wiele spraw. Jeśli swoje siły rozłożymy na wiele spraw, to tak naprawdę, na każdą z nich przypadnie nie wielki procent naszych sił i możliwości. Może właśnie dlatego, lepiej nam wychodzą te działania, które skupiają większy procent naszych sił. Skupieni na mniejszej liczbie zajęć, jesteśmy wstanie lepiej je zrealizować.

Nawrócenie wymaga właśnie od nas takiego zaangażowania. Im bardziej – mocniej skoncentrujemy się na nawróceniu, tym lepiej możemy spełnić to zadanie, tym trwalsze to zadanie może być w naszym życiu. Niestety jeśli wykonujemy jakieś rzeczy tylko jako zadanie, wówczas grozi nam pokusa powierzchownego spełniania zadań i przechodzenia do kolejnych.

Dlatego, tak konieczne jest to, byśmy „zapalili się do działania”. Nasz zapał – zaangażowanie, sprawi że zadanie stanie się dla nas misją, wypełniającą znaczną część naszego życia. Jeśli mamy wewnętrzne przekonanie, jesteśmy bardziej zapaleni do wykonywania jakiś zadań. Właśnie dlatego, nasze osobiste nawrócenie, wymaga od nas „zapalenia” – włączenia się w to zadanie całym sobą. Na początku, ważne jest to, abyśmy byli zapaleni do realizacji nawrócenia, a więc byśmy wiedzieli jak bardzo go potrzebujemy, jak mam się w ten proces zaangażować. Jeśli wzmogę wewnętrzny zapał, wówczas nawet takie zadanie jak „nawrócenie”, stanie się naszą życiową pasją, głównym celem dla którego poświęcimy się całkowicie. 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *