wielkipost_33

wielkipost_33

Ruszyć z miejsca

33. Właściwe motywacje.

Robić cokolwiek nie jest sprawą trudną, ale by zająć się jakąś konkretną sprawą to już trochę wymaga innego nastawienia. Może nie zwracamy na to zbytniej uwagi, ale różne momenty – „Start” – początki jakiegoś działania w zasadzie powinni zawierać już w sobie jakieś konkretne motywacje. Początek i koniec – to dwa ważne punkty w różnych zajęciach, zadaniach, ale te punkty nie są jedyne. Jeśli namalujemy kreskę, to pomiędzy początkiem, a końcem, możemy wyobrazić sobie ogromną liczbę punktów, które połączone ze sobą, stanowią ciągłą linię. Nieskończona liczba punktów, może symbolizować różne doświadczenia, które towarzyszą nam w ciągu dnia, miesiąca lub całego życia. Kolejny punkt – to kolejna chwila, w której tworzy się jakieś doświadczenie. Motywacje są nam potrzebne w zasadzie właściwie w każdym momencie, bo w każdej chwili włączeni jesteśmy w jakieś działanie. Kierujemy się różnymi motywacjami, dlatego tak bardzo różne są „drogi” które przemierzamy i tak różne efekty. Angażując się w wiele spraw, niekiedy błądzimy wśród wielu naszych motywacji. Ich ilość również może wpłynąć na to, w jaki sposób zaangażujemy się w konkretne sprawy.

Motywacje często odpowiadają na pytanie: „dlaczego”, „po co”, „co chcesz osiągnąć” itp. Dzięki motywacjom, kształtuje się nasz konkretny cel – czyli to, co chcemy osiągnąć. Zatem motywacje w dużej mierze stanowią jakby drogowskazy, którymi się sugerujemy chcąc osiągnąć konkretny jakiś cel. Motywacje – są też charakterystyką naszego zaangażowania, dlatego mogą nam powiedzieć jak pracujemy nad konkretnymi sprawami – jak wygląda nasza codzienność. 

Motywacje, charakteryzują – nadają konkretny kształt temu, czym się w naszej codzienności kierujemy. Mówią nam o tym, co jest dla nas ważne, cenne, wartościowe. Jeśli mamy właściwe motywacje, tak naprawdę wszystko przemienia się pozytywnie. Motywacje mogą stać się „barwnikiem”, który wszystkiemu, czym żyjemy, co pragniemy, osiągnąć, nadaje właściwą barwę. Dobre motywacje to ogólnie dobry start i początek przeróżnych inicjatyw, których podejmujemy się w naszym życiu.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *