Przejrzeć swoje życie.

Przejrzeć swoje życie.

Jedni robią podsumowanie roku, inni snują plany na przyszły rok, a my spróbujmy przejrzeć swoje życie, dokonać rewizji i odkryć w tym działaniu, szczególne, nowe narzędzie.

 

Każdy z nas ma talenty, doświadczenia. Zdobyliśmy w życiu już bardzo wiele, ale nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Zdarza się, że z jakiś powodów, zatrzymujemy się, zastanawiamy, co dzieje się z nami, z naszym życiem. Może odczuwamy takie wewnętrzne zamrożenie – wydaje nam się, że nie mamy perspektyw, że nie mamy właściwego pomysłu. Może coś w nas zostało uśpione, spowszedniało nam, przestało być dla nas ważne, albo zrozumiałe. Może coś utraciliśmy.

Temat „REWIZJI” pojawił się z kilku, bardzo konkretnych powodów. Pierwszy z nich, to kwestia mojej strony internetowej. wiem, że powstało już bardzo dużo rzeczy i pewnie wiele osób, które wchodzą na moją stron, do końca nie zdają sobie sprawy z tego, co można na niej znaleźć. Dlatego pomyślałem o prześledzeniu wszystkiego co zrobiłem, napisałem i przywoływanie co jakiś czas, tych najważniejszych rzeczy, aby przypomnieć, pokazać, co się już działo. Skontrolowani tego, co napisałem w jakiejś mierze pomoże mi też ocenić siebie – swoje działanie i zobaczyć, czy pojawił się jakiś postęp, czy też nie.

Druga sprawa, która ma bezpośredni wpływ na ten temat, to nowy pomysł na cotygodniowe odcinki. Zastanawiałem się nad tym, czemu te filmiki, powinienem poświęcić i pomyślałem o „postawach”. A więc o tym, jak powinniśmy reagować na różne sytuacje, zachowania itd. Jakie postawy powinniśmy zajmować i rozwijać w swojej codzienności. By ten projekt mógł być realizowany – pierwszą czynnością, której powinniśmy się podjąć, to właśnie „rewizja życia”. Dlatego będę wykorzystywał pewien schemat w realizowaniu tego projektu, korzystając z narzędzia, jakim jest „rewizja”.

Kolejna kwestia, która wpłynęła na ten temat, to osobiste działanie, nad dwunastoma zadaniami, na dwanaście miesięcy. Po osobistej rewizji, rozeznaniu priorytetowych spraw, dla mojego życia codziennego, wyznaczyłem sobie 12 zadań i sam jestem ciekaw, jak ten osobisty projekt uda mi się zrealizować. Może będzie jakaś okazja, by podzielić się też z wami, pomysłami i owocami tego projektu.

Rewizja życia mobilizuje do obserwacji zdarzeń z życia codziennego, do przejrzenia dotychczasowych poglądów i celów oraz postanowień. Rewizja to okazja do oceny, weryfikacji zarówno życiowych sprawa, jak również ważnych tematów, dotykających naszej codzienności. Celem rewizji jest odkryci tego, jakimi sprawami w tym czasie żyjesz, jakie jest twoje mylenie, mówienie, podejmowanie decyzji, reakcje emocjonalne, pragnienia, jak jest twoja ocena stanu życia. to, co mnie zaciekawiło w tym temacie, to hasło wrzucone do internetu, nie pokazuje zbyt wielu możliwości, a jeśli są to dotyczą właśnie duchowych rzeczy – metody prowadzenia spotkania w różnych ruchach ewangelizacyjnych. Zgłębienie pewnych tematów i rozeznanie ich w kontekście naszej codzienności – to myślę, z jednej strony atrakcyjny pomysł, a z drugiej strony, bardzo potrzebna postawa do przemiany osobistej.

Rewizję można i powinniśmy dokonać w konkretnych tematach, takich jak np. szczerość, otwartość, odpowiedzialność, zaufanie… Warto by było wybrać ważne tematy, dotycząc jednak bardzo konkretni naszej codzienności. Trzeba krytycznie spojrzeć na różne sprawy – tematy, by korygować we właściwy sposób, swoje życie.

Zatem, na początku, musimy zrealizować pierwsze zadanie – a mianowicie, potrzebujemy konkretnego tematu naszej rewizji. Zastanów się, jaka sprawa powinna stać się dla Ciebie, obecnie, tematem faktycznej rewizji.

Drugie zadanie. Kiedy już wybierzesz temat rewizji, przeanalizuj sytuację w której obecnie się znajdujesz, która Ciebie dotyka, która być może, Tobie zagraża.

Trzecia rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w naszej rewizji, to perspektywa,  z której powinniśmy na daną sprawę spojrzeć. Z wielu możliwości, które mamy dostępne, powinniśmy wybrać tą szczególnie jedną, ważną dla nas. Uwzględnijmy jednak dwie, szczególne perspektywy – perspektywę Ewangelii i własnego powołania. 

Owocem naszej rewizji, powinna być konkretna odpowiedź, byśmy byli w konkretnej właśnie sprawie, bardziej wierni i bardziej aktywni.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *