Budzimy się i co dalej… Wstać nie jest łatwo, a tym bardziej ruszyć do jakiegokolwiek działania. Włączasz komórkę i szukasz czegoś inspirującego. I tutaj na ciebie czekają „dobre myśli” – od rana. Zachęcam do wpisywania sobie na kartce jakiś myśli, które przychodzą wam po przeczytaniu mojego krótkiego rozważania. Zabierzcie ze sobą te kartki i starajcie się wcielić w życie jakąś ciekawą myśl.1. Urozmaicaj swoje życie nowymi pomysłami – projektami.

Początek dnia, otwiera przed nami szereg możliwości. Mieć pomysł od początku dnia, to mieć jakiś cel, który chcemy osiągnąć. To w dużym stopniu, może urozmaicić nasz dzień, nasze życie. Spróbuj nowej przygody.


2. Raczej nie rozpoczynaj dnia od: „nie chce mi się”.

Myśli mogą pomóc, ale równie dobrze zaszkodzić. To, co zrodzi się w różnych sytuacjach, zabarwia nasze dalsze działanie. Wszystko zależy jakie barwy pojawią się w naszej codzienności. Myśl pozytywnie i takich myśli się trzymaj, szczególnie u początku dnia.


3. Planowanie jest sprawą ważną – ale trzeba w końcu zacząć żyć i działać.

Planowanie to strategiczne podejście do życia. Od początku dnia, ważne jest mieć plan, który pomoże nam opanować w jakiejś mierze, potencjał naszej codzienności. Życie jednak nie może skupić się tylko na planowaniu, bo nigdy nie zaczniemy żyć.


4. Życiu warto poświęcić więcej niż tylko chwilę.

Pewnie masz wiele spraw na głowie i wieloma sprawami się zamartwiacie. Musimy mieć odwagę i czas, aby się pewnym sprawom przyjrzeć, nad niektórymi zastanowić. By żyć, trzeba się niekiedy zatrzymać i samemu życiu poświęcić nieco więcej czasu.


5. Co dziś jest najważniejsze. Rozpoczynając dzień, wiele razy martwi nas to, co musimy w ciągu dnia zrealizować. Są jednak sprawy ważne i takie, w które nie musimy się angażować. Stąd od początku dnia warto mieć priorytety – co dziś jest najważniejsze.

6. Nie poddawaj się jeśli nie masz chęci lub motywacji do działania.

Co, gdy nam się zupełnie nic nie chce ? Trudno jest się na siłę do czegoś przekonać, choć i taka metoda bywa skuteczna. Lepiej jednak ochwycić się jakiegoś chociaż najmniejszego pozytywnego promyka. Dzięki niemu, w końcu może znajdziemy przekonanie do jakiejś sprawy.


7. Czy należysz do tych co lubią jak jest dużo ruchu w zajęciach?

Styl naszego życia bardzo się różni. Jedni lubią jak się stale coś dzieje, inni wolą stan „świętego spokoju”. Jedni i drudzy muszę jednak zauważyć, że życie nie stoi w miejscu i jeśli Ty zbyt długo stoisz w miejscu to oznacza, że taka właśnie jest twoja decyzja.


8. Idź, i ty czyń podobnie.

Nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie pytania, ani wiedzieć jak postępować we wszystkich sytuacjach. Masz prawo nie wiedzieć! Dlatego są inne osoby w twoim życiu, które warto podpatrywać i naśladować.


9. Ucz się patrzeć dalej.

Czasami zbyt bardzo skupiamy się na jednej sprawie, która wręcz paraliżuje nasze możliwości dostrzegania coś poza tym. Patrząc dalej, uczysz się widzieć całe swoje życie, wpływ jednej sytuacji na drugą. Umiesz dzięki temu przejść przez to, co trudnego czeka cię w ciągu dnia.


10. Co na pierwszym miejscu.

Od rana często pojawia się burza umysłu. Przez naszą głowę przelatują myśli, zadania, osoby itd. Zwycięża to, co jest najważniejsze. Należałoby zwrócić szczególną uwagę, by na pierwszym miejscu było to, co służy naszemu rozwojowi i co może też dać dobro innym. 


11. Wstaw więcej momentów radości.

Skoro mamy tak wiele zajęć i nie mamy niekiedy czasu na chwilę radości, odpoczynku i przyjemności, to trzeba patrząc z perspektywy początku dnia, wygospodarować czas na takie momenty jak radość.


12. Intencje – motywy.

To czym kierujemy się w ciągu dnia, ma wpływ na nasze zaangażowanie, jak również na to, co pragniemy osiągnąć. Jeśli od początku dnia, rodzą się w tobie dobre intencje – motywacje, wiedz, że uda ci się w ciągu dnia zrobić coś miłego, dobrego, na pewno coś niezwykłego.


13. Cierpliwością zdobędziesz więcej.

Cnoty w znacznym stopniu dobrze nastawiają człowieka na bieżące wydarzenia. Cierpliwość uczy szanować ludzi, czas, słowa, wydarzenia. Jeśli z cierpliwością podejdziesz do spraw, zobaczysz znacznie więcej i dzięki temu zyskasz więcej.


14. Rzetelność.

Podejście do spraw, w które się angażujemy to duży procent sukcesu. Jeśli będziesz rzetelnie wypełniać obowiązki dnia codziennego, zobaczysz jak życie jest ubogacające i jak ty wiele możesz zrobić i dać innym.


15. Cenny czas wypoczynku.

Chwila relaksu, jakiejś formy wypoczynku jest sprawą bardzo cenną. To, co zyskamy dla siebie jest naszą siłą, ale też tym, co możemy wnieść swoją osobą w różne sprawy, w które się angażujemy. Wypoczynek jest naszym cennym materiałem, który będziemy wykorzystywali i ofiarowywali przez nasze działanie.


16. Wobec osób i spraw potrzebujemy dystansu.

Nie możemy zbytnio odnosić wszystkiego do siebie i przeżywać zbyt emocjonalnie. Dotykają nas słowa, czyny innych i różne wydarzenia. Jeśli nie będziemy potrafili się zdystansować ugrzęźniemy w niepotrzebnych gdybaniach i myślach i ocenach.


17. Nie trać nadziei.

A co, gdy wciąż coś nam się nie udaje? Warto nie tracić nadziei i szukać innego nastawienia i rozwiązania jakiejś sprawy. Od rana warto szukać tej nadziei, która pomoże nam odnaleźć właściwe rozwiązanie.


18. Wlej serce w działanie.

Człowiek musi kochać to, co robi. Można to w prosty sposób rozeznać. Wtedy, gdy w jakieś działanie człowiek angażuje swoje serce, można być pewnym, że kocha to, co robi.


projekt „od rana dobra myśl”, na moim Instagramie:

[wdi_feed id=”3″]