codzienny kwadrans

– 7 propozycji –

W kwietniu 2018 roku, tematem przewodnim stał się miły „minutnik” i idea kwadransa. Dzięki temu powstało wiele ciekawych propozycji na to, jak wykorzystać codziennie chwilę kwadransa, na różne działania. Siedem propozycji, które wam pozostawiam w tym projekcie, mogą dla was stać się codziennym przewodnikiem w ciągu całego tygodnia. Spróbuj codziennie uchwycić chwilę na inny kwadrans, a obiecuję ci, że przyniesie ci to nie tylko duchowy, ale i też życiowy owoc.

ks. dominik poczekaj1

lekcje życia

Twoja codzienność, nie jeden raz jest cudem. Pozostają w naszym życiu historie, które oddziaływały i nadal wpływają na nasze życie. Są to tzw. lekcje życia – historie poprzez które czegoś się dowiedzieliśmy, czegoś nauczyliśmy.

2

z Biblią

Są sprawy priorytetowe, które powinny przede wszystkim towarzyszyć nam w życiu. Świat chrześcijaństwa, który chcemy realizować, ale niekiedy nie wiem jak czynić postęp. Dialog z Bogiem wydaje się sprawą najważniejszą.

3

Miłosierdzia

Okazje niekiedy już są, ale warto się zastanowić jak je w ogóle wykorzystać. Niekiedy coś trwa zbyt długo, a nas nie stać na tak wiele czasu. Dlaczego nie szukać jakiejś alternatywy?


4

modlitwy

Ta metoda nie jest czymś nowym, ale jej znajomość znacznie ułatwia uporządkowanie np. Naszej modlitwy. Jak w życiu można ciekawie posłużyć się tą metodą?

5

na detoksie

Detoks – oczyszczenie. Skoro tak często dbamy o swój organizm, dlaczego od czasu do czasu nie oczyścić swojej głowy z różnych myśli. Jak? Obejrzyj kolejny filmik.

6

szczerości

szczerość – to sprawdzian swojego sumienia. Według pięciu palców przeprowadźmy chwilę prawdy o sobie.7

smaki chwili

o smakach życia, chwil, które przeżywamy. Czy można zadbać o smak swojej codzienności? Czy można dopasować odpowiednie składniki, by zmienić smak życia? Obejrzyj i skorzystaj jeśli chcesz z kolejnej propozycji kwadransa.