dobre kino

cudaznieba

Cuda z nieba (produkcja 2016) Cierpiąca na rzadką chorobę zaburzenia trawienia dziesięcioletnia dziewczynka ulega groźnemu wypadkowi. Niespodziewanie po tym wydarzeniu dochodzi do jej cudownego uzdrowienia.

moja ocena: 9/10

matematyk

 

The Man Who Knew Infinity (produkcja 2015) – Biografia hinduskiego matematyka, który pozostawił po sobie kilka tysięcy wzorów. Historia niezwykła, wątki związane z życiowymi decyzjami, wyborami i poświęceniem, dają wiele do myślenia. Mimo, że pewnie wielu widzi słowo „matematyka” to jednak film nie jest aż tak przerażający.

moja ocena: 9/10

 

race

Race (produkcja 2016) – Zapis kariery Jesse’ego Owensa, jednego z najlepszych lekkoatletów, który wystąpił na Olimpiadzie w Berlinie. Film ma kilka warstw i to właśnie one sprawiają, że z miłą chęcią się go ogląda, a jednocześnie może każdy z nas oglądając zastanowić się nad kilkoma ważnymi sprawami życiowymi.

moja ocena: 9/10

The Gamechangers

The Gamechangers (produkcja 2015) – Film inspirowany historią prawdziwą. Bohaterami są: brytyjski twórca gry GTA3 oraz amerykański prawnik broniący chłopaka, który twierdzi że to ta gra zainspirowała go do przemocy, więc postanawia wytoczyć sprawę wydawcy gry, aby uzyskać odszkodowanie dla ofiar tego chłopaka.

moja ocena: 9/10

7708550.3

Pokój” (produkcja 2015) Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

moje ocena: przykry – ale trzeba go obejrzeć

czynaprawdewierzysz_plakat

Czy naprawdę wierzysz?” (produkcja 2015) – Dwanaście osób, często wbrew głoszonym przekonaniom, odkrywa moc Chrystusowego krzyża. 

moja ocena: 10/10

7689143.3

Miód w głowie”  (produkcja 2014) – Rodzice Tildy zamierzają umieścić jej ukochanego, chorego na alzheimera dziadka w domu opieki. Wbrew opinii bliskich dziewczyna postanawia odbyć z nim ostatnią podróż.

moja ocena: 10/10

Screen-Shot-2015-08-28-at-2.12.03-PM-640x480

War room” (produkcja 2015) – opowiada o z pozoru perfekcyjnej rodzinie, która chce pozbyć się swoich problemów z pomocą Panny Clary – starszej, mądrzejszej kobiety. Można zaklasyfikować ten film do serii religijnych. Trochę może momentami dewocyjny, ale ogólny sens i przedstawienie zagadnienia wiary i życia Słowem, wydaje mi się choć takie amerykańskie, to jednak prawdziwe i warte zaznajomienia się z tym filmem.

moja ocena: 9/10

748bcffdba2338eb42d7d474789758da

Dzikie historie – (produkcja 2014) Autor filmu przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. 

moja ocena: 9/10

7687905.3

Dureń” – (THE FOOL Durak) – produkcja 2014 –  Film o uczciwym człowieku w nierównym starciu z machiną biurokratyczną. Dima Nikitin pracuje w niedużym miasteczku jako hydraulik. Spośród kolegów wyróżnia go uczciwość i prawość. Pewnej nocy w cieszącym się złą sławą wiekowym hotelu robotniczym pękają rury. Do czasu przybycia ekipy nic nie zapowiada tragedii. Na miejscu Nikitin odkrywa, że budynek grozi zawaleniem i nie przetrwa nocy. Konieczna jest natychmiastowa ewakuacja. Ponieważ w większości zamieszkują go pijacy i włóczędzy, miejscowi oficjele unikają odpowiedzialności za skomplikowaną logistycznie operację. Osamotniony Dima podejmuje walkę o życie ponad 800 mieszkańców budynku.

moja ocena: 9/10

16cc85666dbd7b3389b11deed07b9a82

Szach Mat” (Life of a King – produkcja 2013) – Były przestępca tworzy klub szachowy dla nastolatków z Waszyngtonu. Jego poszukiwanie realizacji postanowienia, które narodziło się dzięki jego znajomemu z więzienia oraz szereg perypetii związanych z początkiem działalności klubu, to nieustanna walka o prawdę i właściwe wybory. Film z serii szkolnych perypetii.

moja ocena: 9/10

7674891.3

„Zbuntowana” (produkcja 2015) – Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej. 

moja ocena: 9/10

7675148.3

Haker” (produkcja 2015) – Film podąża tropem skazanego na pobyt w więzieniu federalnym hakera Nicholasa Hathawaya (Chris Hemsworth), który będąc na specjalnej przepustce wraz ze swoimi amerykańskimi i chińskimi partnerami usiłuje zidentyfikować międzynarodową siatkę przestępców internetowych z Los Angeles, Hong Kongu, Perak, Malezji i Dżakarty. Kiedy jednak Hathaway zbliża się do celu, hakerzy stają się świadomi jego obecności i stawka staje się bardziej osobista. Film wciąga, choć akcji jest nie wiele, to jednak miło czeka się na rozwiązanie całego problemu. Film wyraźne kończy się tak, aby można było planować kolejne części.

moja ocena: 9/10

ea94b05694a50f0f627d995c1cc0cfd1

Nadzy wśród wilków” (produkcja 2015) – to opowieść o trzyletnim żydowskim chłopcu, który został przemycony do obozu w Buchenwaldzie. Przywiózł go Polak w walizce ostatnim transportem z Auschwitz. Więźniowie wspólnymi siłami go ukrywają. Do konspiracji należą Żydzi, Polacy, niemieccy komuniści i Rosjanie. Tymczasem powoli zbliża się front, a terror w obozie nasila się. Film jak zwykle o tej tematyce dość przerażający, gdyż zawiera też materiały dokumentalne – archiwalne. 

moja ocena: 10/10

fid15069

Last Knights” (produkcja 2015) – Bohaterami filmu będą rycerze, których mistrz został zamordowany na zlecenie skorumpowanego cesarza. Teraz pozostaje im tylko zemsta. Film o ideałach, wartościach. Trochę mało wyraźne są te wątki poruszające idee, którymi kierowali się rycerze. Film jednak w sumie warto obejrzeć, bo nie ma przesadyzmu, a czas na oglądaniu miło zleciał.

moja ocena: 9/10

moejkua4444

Jupiter” (produkcja 2015) – Jupiter Jones (Mila Kunis) urodziła się pod osłoną nocnego nieba, a jej narodzinom towarzyszyły znaki świadczące o tym, że jest stworzona do wielkich rzeczy. Dorosła już Jupiter nadal chce sięgać gwiazd, ale na ziemię sprowadzają ją obowiązki pani sprzątającej cudze mieszkania i niekończąca się passa nieudanych związków. Dopiero gdy na Ziemię przybywa Caine (Channing Tatum), genetycznie zaprogramowany były zwiadowca wojskowy, którego celem jest odnalezienie Jupiter, zaczyna ona dostrzegać przeznaczenie, które czekało na nią cały czas: w jej kodzie genetycznym jest bowiem zapisane, że jest spadkobierczynią niezwykłego dziedzictwa, które może zmienić układ sił we wszechświecie.

moja ocena: 9/10

pojedynek

Pojedynek na pustyni” (produkcja 2014) Nieodstępna pustynia Majave i dwóch zupełnie różnych ludzi. Pierwszy to Madec (Michael Douglas) bezwzględny rekin biznesu, którego jedyną pasją poza zarabianiem pieniędzy jest polowanie. Drugi to Ben (Jeremy Irwing), młody i biedny chłopak, od lat żyjący na obrzeżach pustyni. Ben zgadza się zostać przewodnikiem Madeca. Ruszają na pustynię. Pech sprawia, że Madec strzelając do zwierzyny trafia przypadkowego człowieka. Chłopak jest niewygodnym świadkiem. Rozpoczyna się bezwzględne polowanie, w którym Ben może liczyć tylko na cud.

moja ocena: 9/10

7664483.3

Strasznie głośno, niesamowicie blisko” – (produkcja 2011) – Oskar nie może pogodzić się z nieobecnością ojca, który zginął w zamachu na WTC. Chłopiec postanawia odnaleźć zamek, do którego posiada pozostawiony przez niego klucz. Film trochę ciężki, ale warto czekać do samego końca.

moja ocena: 10/10

7655943.3

Jak dogonić szczęście” – (produkcja 2014) Psychiatra przemierza świat w poszukiwaniu definicji szczęścia. Znudzony brakami rezultatów ze swojej pracy i uświadamiając sobie, że nie daje im szczęścia, sam wyrusza w podróż, odwiedzając przy okazji różne miejsca, przyjaciół i wdając się w różne perypetie. Trochę naiwne zdarzenia, aczkolwiek idea filmu, zebrane doświadczenia pozwalają mu odnaleźć szczęście. Czy ty oglądając ten film je znajdziesz? Obejrzyj, na pewno coś ci do głowy przyjdzie…

moja ocena: 9/10

7451499.3

Obejmę cię moją miłością” (produkcja 2015) – Film ukazujący nadzieję, uzdrowienie i odkupienie został zainspirowany prawdziwą historią, która zapoczątkowała globalny ruch. Renee, dziewczyna z Florydy, która zmaga się z nadużywaniem i uzależnieniem. Gdy jej twórcza, muzyczna fantazja zderza się z brutalną rzeczywistością, Renee odkrywa wartość prawdziwej przyjaźni i rozpoczyna trudną, wymagającą hartu i odwagi drogę, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
 
moja ocena: 10/10
7655752.3

„Dzika droga” (produkcja 2014) – Młoda kobieta postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę obejmującą tysiąc mil. Film naszpikowany różnych jej myślami i powrotami do różnych doświadczeń z życia, z którymi w czasie drogi stara się zmierzyć. Droga – staje się nie tylko trudem podróży, ale i też rozwiązaniem.

moja ocena :10/10

1416215917

Exodus” (produkcja 2014) – Opowieść o życiu Mojżesza, który uwolnił Izraelitów z niewoli egipskiej i poprowadził do Ziemi Obiecanej. Porównując rzeczywistość opisu biblijnego i fabułę filmu, można snuć wiele refleksji i poszukiwań tego, o czym dobrze wiemy, czy pamiętamy. Jednak mimo pewnych symbolicznych scen, można spędzić miło czas oglądając ten film, a przy okazji przypomnieć sobie nieco historię Mojżesza i Narodu Wybranego.

moja ocena: 9/10

Hannah_Arendt_-_Plakat

Hannah Arendt (produkcja 2012) Film z gatunku: dla ludzi myślących. Może być trudny w odbiorze, szczególnie dla tych, dla których filozofia i teoretyczne gdybania wokół jednej tak naprawdę sprawy sprowadzają się do zauważenia głębokiego problemu obecnego we współczesnym świecie. Zło – czym ono jest i jak odnosi się do postaw ludzi, człowieka. Film jest biografią, ale drąży jedną sprawę – proces Adolfa Eichmanna w Jerozolimie. Hannah Arendt, niemiecki teoretyk polityki, filozof i publicystka, jedna z najbardziej wpływowych myślicielek XX w. 

moja ocena: 9/10

snajper

„Snajper” (produkcja 2014). Bohaterem filmu „Snajper” jest żołnierz Chris Kyle. Zostaje on wysłany do Iraku. Jako jeden z najlepszych strzelców ma za zadanie chronić swoich kolegów. Jego reputacja szybko przekracza granice pola walki, a pozbycie się Kyle’a staje się najważniejszym celem rebeliantów. W międzyczasie Kyle stara się być dobrym ojcem i mężem. Jednak po powrocie do domu zdaje sobie sprawę, że nie potrafi zapomnieć o wojnie. Komentarze w internecie toczą się wobec symbolicznej fabuły tego filmu, której nie oceniam.

moja ocena: 9/10

86c723e3fcb974d001d0f4257fd5b04e

Bogowie – (produkcja 2014) – Polska, lata 80. Opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który dokonuje pierwszego udanego przeszczepu serca.

moja ocena: 9/10

7659874.3

Vice – (produkcja 2015) – Akcja rozgrywa się w przyszłości, w świecie gdzie najbogatsi mogą odwiedzać specjalny ośrodek, w którym oddają się bezkarnie swoim najciemniejszym fantazjom. Nikomu nie dzieje się krzywda gdyż odgrywają te scenariusze, specjalnie do tego przystosowane, roboty. Maszyny każdej nocy są restartowane i gotowe do ponownego użytku. Jeden z robotów, który w wyniku błędu poznaje całą swoją pamięć, postanawia zemścić się na właścicielu ośrodka.

moja ocena: 9/10

7637771.3

Miasto 44 – (produkcja 2014) – Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie. Film dość interesujący, aczkolwiek zarówno wątek miłosny, jak i efekty, wydają się być nienaturalne i nieco przesadzone.

moja ocena: 8/10

7627989.3

Turysta – (produkcja 2014) – Szwedzka rodzina wyrusza we francuskie Alpy na narty. Niespodziewane zejście lawiny zmienia ich sielankową wyprawę w piekło. Film nadaje się raczej do kategorii psychologicznych, niż kina akcji. Aczkolwiek temat odpowiedzialności i rozwiązywania konfliktów pomiędzy małżonkami i przyjaciółmi jest ujęty bardzo zawile. Film ciężki, ale polecam.

moja ocena: 9/10

7667694.3

Teoria wszystkiego (produkcja 2014) – Film opowiada historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga – rozwoju jego choroby, rodzącego się uczucia do Jane, a w końcu rozpadu ich małżeństwa. Myślę, że film może zmotywować do tego, aby zastanowić się nad swoim życie i ewentualnym wykorzystaniem własnego potencjału, niezależnie od sytuacji, w której człowiek się znajdzie. Ciekawa myśl: „zobacz, co po nas pozostawiliśmy” będąca zwieńczeniem filmu i ostatnich scen. Pytanie, które i w nas powinno odnaleźć jakąś odpowiedź. 

moja ocena: 10/10

7655941.3

Niezłomny” (produkcja 2014) – Film Angeliny Jolie na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Louis Zamperini (Jack O’Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata japońskich obozów jenieckich.

moja ocena: 10/10

7665300.3

Still Alice” (produkcja 2014) Główną bohaterką filmu jest 50-latka, matka trojga dorosłych już dzieci, mężatka, wykładowczyni uniwersytecka, u której lekarze diagnozują wczesne stadium choroby Alzheimera. Kobieta za wszelką cenę stara się nie zmieniać swojego stylu życia i korzystać z każdej chwili pamięci, która jej pozostała.

moja ocena: 10/10

7637769.3

Sędzia” (rok produkcji 2014) Odnoszący sukcesy adwokat powraca do rodzinnego miasta na pogrzeb matki, gdzie dowiaduje się, że jego ojciec, miejscowy sędzia, podejrzany jest o morderstwo. 

moja ocena: 10/10

7643876.3

Więcej niż słowa” (produkcja 2014) – Po śmierci córeczki małżeństwo próbuje założyć nowoczesny szpital dziecięcy, który udzielałby wsparcia terapeutycznego również rodzicom zmagającym się ze stratą. Niesamowita postawa dziecka, które inspiruje swoich rodziców. Rzeczywiście, jak sama się określała – „klej”, jest zwornikiem swojej rodziny i wszelkich inicjatyw, które później, choć z trudem, pojawiają się w rodzinie, również po jej śmierci.

moja ocena 10/10

chcesiezyc

Chcę się żyć” – (produkcja 2013) – Historia chorego na mózgowe porażenie Mateusza, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Świat, który go otaczał, nie mógł go zrozumieć – kto kogo musi się uczyć? zadaje w pewnym momencie pytanie w myślach główny bohater. Piękne ukazanie związku pomiędzy dwoma światami – dwóch wyobrażeń, które spotykają się, ale się do pewnego momentu wcale nie rozumieją.

moja ocena: 10/10

facbd6a05b660e7a6ea3b977e471ec0b

Bóg nie umarł” – (produkcja 2014) – Profesor Radisson rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać „God Is Dead”, Josh Wheaton czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznacza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów – lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.

moja ocena: 10/10

7494260.3

Tysiąc słów” – (produkcja 2012) Żyjący w świecie kłamstwa i cwaniactwa Jack McCall odkrywa, że umrze, gdy wypowie jeszcze tysiąc słów. Agent literacki Jack McCall (Eddie Murphy) pracuje jako agent w wydawnictwie literackim. Często nagina prawdę czy raczej kłamie jak z nut przy zawieraniu transakcji, aż w końcu trafia na duchowego guru (Cliff Curtis), który daje mu porządną nauczkę. Na posesji Jacka wyrasta drzewo i z każdym wypowiadanym przez niego słowem spada jeden liść. Gdy wszystkie opadną, drzewo umrze, a wraz z nim jego właściciel. McCall musi teraz zapanować nad słowotokiem i znaleźć inny sposób na kontaktowanie się ze światem. 

moja ocena: 10/10

7572051_3

Sekretne życie Waltera Mitty” – Nikt nie wie, jaką moc mają marzenia, póki nie zaczną kształtować naszej rzeczywistości. Ben Stiller postanowił wyreżyserować współczesną ekranizację jednego z najciekawszych opowiadań fantastycznych – „Sekretnego życia Waltera Mitty” Jamesa Thurbera. Stiller zamienił liczący dwie i pół strony tekst z 1939 roku w komiksowy, spektakularny film, opowiadający o mężczyźnie, który przeżywa przygody, będące do tej pory tylko jego marzeniami.

Walter Mitty (Stiller) to fantasta, pracujący jako fotoedytor. Większość czasu poświęca na wyobrażanie sobie, że jest herosem, doświadczającym mnóstwa intrygujących przygód. Kiedy wraz z koleżanką, w której się skrycie podkochuje, dowiaduje się, że grozi im utrata pracy, dokonuje niemożliwego – rozpoczyna przygodę, o której do tej pory tylko śnił.

moja ocena: 8/10

7566420.3

Mr. Pip” – Papua-Nowa Gwinea, w cieniu wojny domowej, ekscentryczny nauczyciel nawiązuje specyficzną wieź z młodą uczennicą, łączy ich wspólną miłość do książki „Wielkie nadzieje” autorstwa Karola Dickensa

moja ocena: 9/10

7638609.3

Dawca pamięci” – W świecie bez wad oraz uczuć nastoletni Jonas zostaje wybrany i szkolony przez poplecznika, by stać się odbiorcą wspomnień ukrywanych przed społeczeństwem. Informacje o przeszłości sprawiają, że chłopak zaczyna inaczej patrzeć na otaczającą go rzeczywistość.

moja ocena: 9/10

7602478.3

Niebo istnieje naprawdę” – Mały chłopiec opowiada swoim rodzicom, jak podczas operacji opuścił ciało i odwiedził niebo.

moja ocena: 9/10

7586810.3

Gwiazd naszych wina” – Cierpiąca na raka tarczycy Hazel za namową rodziców idzie na spotkanie grupy wsparcia. Poznaje tam nastoletniego Gusa, byłego koszykarza z amputowaną nogą.

moja ocena: 9/10

automata

Automata” – (produkcja 2014) – Agent ubezpieczeniowy, Jacq Vaucan, prowadzi rutynowe dochodzenie w sprawie manipulowania robotem z Robotics Corporation.

moja ocena: 9/10

7200543.3

Próba ogniowa (Fireproof)” – (produkcja 2008) Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował  podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne. Caleb ufający, że „Wyzwanie miłosne” nie ma nic wspólnego z jego „odrodzonymi w wierze” rodzicami, podejmuje próbę. Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca się możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi „pójść z dymem”?

moja ocena: 10/10

7616240.3

Zbaw nas ode złego” – (produkcja 2014) – Bohaterem filmu jest nowojorski policjant Ralph Sarchie. Od momentu przyjęcia przez niego zgłoszenia o domowej awanturze, zaczyna być wciągany w świat, o którym nie miał do tej pory pojęcia, w którego istnienie w ogóle nie wierzył. Seria dziwacznych przypadków prowadzi go na trop sprawy, której nie można racjonalnie wyjaśnić. Na szczęście pojawia się niekonwencjonalny ksiądz, który na własnej skórze poznał, czym jest grzech, upodlenie, ale i wybawienie. To on stanie się przewodnikiem detektywa po świecie opanowanym przez pierwotne zło, gdzie jedynym ratunkiem jest Boża Łaska.

moja ocena: 8/10

7531156.3

„Filozofowie” – (produkcja 2013) – Podczas zakończenie roku w jednej z renomowanych szkół wyższych w Dżakarcie wymagający nauczyciel filozofii, Zimit, zadaje test swoim podopiecznym. Uczniowie wcielają się w przedstawicieli różnych zawodów, a następnie – na ich podstawie – wybierają spośród siebie dziesiątkę, która w fikcyjnej rzeczywistości skryje się przed atomową zagładą w bunkrze. Selekcji trzeba dokonać tak, by zmaksymalizować szansę na przeżycie w odosobnieniu, a po wyjściu ze schronu odbudowanie cywilizacji.

moja ocena: 10/10

7590126.3

Left to Die” (produkcja 2013) – Sandra Chase wyjeżdża ze znajomym na wakacje do Ekwadoru. Na lotnisku kobieta zostaje zatrzymana i niesłusznie oskarżona o przemyt narkotyków. Osadzona w więzieniu styka się z brutalną rzeczywistością. Córka Sandry desperacko próbuje jej pomoc.

moja ocena: 10/10

72409696,words-and-pictures_poster

Wypisz, wymaluj… miłość” (Words and Pictures) – (produkcja 2013) – Binoche i Owen wcielają się w role nauczycieli „po przejściach” pracujących w szkole artystycznej, którzy przeprowadzają wśród swoich studentów konkurs. Ma on rozstrzygnąć, która z dziedzin jest lepsza – słowo pisane czy ruchome obrazy.

moja ocena: 10/10