Odważnie w przyszłość. (dziewiąty tydzień – dziewiąta możliwość)

Odważnie w przyszłość. (dziewiąty tydzień – dziewiąta możliwość)

Wczoraj i dziś, buduje jutro. Nasze zatroskanie o przyszłość angażuje większość naszych sił. Wyobrażamy sobie to, co przyniesie przyszłość – bojąc się, innym razem będąc pełnymi radości.

To nie ostatnia możliwość, którą można odnaleźć na mapie człowieka. Czas naszych rozważań skupił się na dziewięciu możliwościach, by wykorzystać czas dany nam przez życie, abyśmy czegoś się uchwycili, zastanowili nad tym, co mamy i co możemy jeszcze osiągnąć, rozwinąć w naszym życiu. 

Przyszłość ma swoje tajemnice… Zapewne jeszcze nas czymś życie zaskoczy. Przyszłość przynosząc nowe historie, zadania, daje nam okazję do otwarcia się na nowe doświadczenia. To, co być może nas zaskoczy, jednocześnie może dać nam możliwość… Wciąż, dzięki przyszłości, możemy odkrywać w sobie nowe możliwości, szanse przeżycia inaczej kolejnych chwil naszego życia.

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię niemożliwe, dla nieśmiałych – niez­na­ne, myślący i walczący nazywa ją ideałem. 

Naszą możliwość jest to, że mamy ogromny wpływ na budowanie naszej przyszłości. Uczestniczymy i tworzymy – to są szczególne możliwości, które daje nam nasza przyszłość. Możemy tworzyć swoją niezwykłą przyszłość, dzięki temu jaki będzie nasz pomysł na nią. Nasze nastawienie wobec przyszłości jest tym materiałem, którym ją budujemy. Mogą być w nas wątpliwości, strach, brak chęci – ale w ten sposób tworzymy raczej dystans i trudno abyśmy uchwycili coś dla siebie. Możemy obudzić w nas zaufanie, odwagę i zaangażowanie i wówczas będziemy bardziej rzeczywiście uczestniczyli w budowaniu i przeżywaniu swojej przyszłości. Nie odbierajmy sobie tej szansy na przyszłość, grzęznąc w teraźniejszości. Niech teraźniejszość będzie dla nas „trampoliną w przyszłość”; da nam możliwość uczynienia pewnego skoku w przyszłość. Teraźniejszość skoro jest początkiem przyszłości, powinna dać nam rzeczywisty wzrost – siłę do takiego wypełniania codzienności, by nieustannie przerzucać most pomiędzy teraźniejszością, a przyszłością. Nie zatrzymuj się na teraz. Miej zaufanie tak tworzyć swoje życie, by koniec jednej chwili inicjował kolejny początek.

Myślimy o życiowych perspektywach, o możliwościach naszej osoby, jak również naszego życia. Stąd stawiamy sobie różne cele, które staramy się realizować w naszej codzienności. Ważny jest „pierwszy krok” – start, inicjatywa, pragnienie rozpoczęcia czegoś ważnego w naszym życiu, co da nam możliwość budowania naszej przyszłości.

Przytłoczeni różnymi sprawami, niekiedy bardzo zrezygnowani, poddajemy się takiemu biegowi różnych sytuacji, jaki zastajemy w naszej codzienności. Trudno jest nam wyrwać się z takiego sposobu działania i myślenia. Wydaje mi się, że najpierw, przede wszystkim, musimy odnaleźć w sobie.. odwagę do tworzenia własnej przyszłości. Często wyobrażamy sobie to, jak mogłaby wyglądać nasza przyszłość, ale zdaje mi się, że niekiedy nie podejmujemy się właściwych kroków, by osiągnąć swoje wyobrażenie. 

Zastanów się, czy i ciebie to nie dotyczy? Pomyśl o swoje przyszłości, o krokach, które możesz podjąć, by tworzyć swoją przyszłość.

Twoją największą możliwością jest twoja teraźniejszość i przyszłość. Może właśnie dziś warto uczynić pierwszy krok, ważny krok ku…

 Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *