Możliwości

Możliwości

Każdy je ma – czy to większe, czy mniejsze. Może nam się wydawać, że jesteśmy bardzo ograniczeni i że nie posiadamy możliwości. Spójrzmy zatem na ten temat możliwości i odkryjmy jakie posiadamy.

Temat na ten czas musi być spokojny, ale jednak mimo wszystko ważny. Może nie wszyscy będą się cieszyć wolnym, wakacjami lub urlopem, ale jest coś ogólnie w powietrzu, że ten czas jest przez nas inaczej przeżywany niż pozostałe miesiące. Wszystkim, w jakiś sposób, udziela się jednak czas wakacji.

Sam się niekiedy przyłapuję na użyciu stwierdzenia: „kiedyś, gdy będę mógł coś zrobić…”, które to stwierdzenie słyszę z ust innych osób. To stwierdzenie, ukazuje że dokonujemy pewnej oceny siebie, swoich możliwości i z powodu braku jakichś predyspozycji, odkładamy realizację kolejnego zadania. Czy musimy wszystkie „niemożliwe” sprawy, odkładać na kiedyś, na moment, w którym według nas, będziemy mieć właściwe możliwości? Czy dziś ich już nie mamy, tylko ich po prostu nie dostrzegamy?

Każdy z nas, w większym, bądź mniejszym stopniu, ale powinien na pewno, wierzyć w to, że Bóg stworzył każdego z ogromną paletą możliwości. Spotykają mnie, co chwilę sytuacje, w których dostrzegam przeróżne możliwości ludzi. Właśnie gdy piszę ten artykuł, przypomniał mi się niedawno poznany starszy pan. To, co w nim przykuło moją uwagę, to jego zachowanie. Wydawałoby się niby zwyczajne, ale jedno coś w nim było, co mogło zainteresować. Elegancko ubrany, zachowanie dżentelmeńskie, uprzejmy, pomocny, słowa wyważone i stonowany, kulturalny; odnosił się do młodej osoby z ogromnym zatroskaniem. Dystyngowany pan, który ogólnie swoim zachowaniem był inny, niż na codzień spotykam osoby. Mnie ta osoba, swoim zachowaniem zatrzymała i zastanowiła. A dalsze myśli poszły w kierunku „9 możliwości”, które KAŻDY z nas posiada i w tak różny sposób wykorzystuje. Wspomniany przeze mnie starszy pan, niby nie przedstawiał jakichś nadzwyczajnych możliwości, niespotykanych zdolności. A jednak… Może i was jakaś osoba zastanawia, a zachowanie intryguje. Może warto by było nad tą kwestią się nieco zastanowić i poszukać jakiejś inspiracji dla siebie.

Skoro KAŻDY z nas ma możliwości, to warto zastanowić się nad najprostszymi zdolnościami, które posiadamy, a które są właśnie naszymi możliwościami. Oczywiście możesz się rzucić na głębokie wody i wystartować od najsilniejszych swoich zdolności – możliwości, ale uważałbym na rezultat. Jeśli dostrzeżemy małe zdolności, zauważymy jak one są powszechne i jak łatwo je stosować do ważnych również spraw, a jeśli dostrzeżemy tylko silne nasze strony, największe zdolności, może nam się wydawać, że możemy je odnieść tylko do sprawy wyjątkowych. Wiedz o tym, że wielkość twoich możliwości nie leży w super zdolnościach i nie w niezwykłych sytuacjach, ale w tobie – w twoim sercu. Jeśli zaufasz temu, co daje ci obecnie Bóg – sytuacje i zdolności, wówczas odkryjesz, swoje niezwykłe możliwości.

Cyfra „9” jest tylko symbolem, dopasowanym w zasadzie do czasu wakacyjnego, a więc dziewięciu tygodni lipca i sierpnia. Symbol, który pozostawiam do waszej dyspozycji, możliwy do dalszego rozwijania – poszerzania. Skoro zapragniesz włączyć się w ten „wakacyjny projekt”, myślę, że przed tobą otworzy się znacznie szersza paleta możliwości. Choć będzie to długi, w realizacji temat, to postaram się odsłonić przed tobą dziewięć ważnych możliwości, które są również w tobie, a o których mocy, być może nie zdajesz sobie sprawy.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *