Każdy chciałby zrozumieć sens wydarzeń, które mają miejsce w jego życiu. Kiedy poskładamy wszystkie nasze przeżycia, otrzymamy mapę codzienności. Jak ją lepiej wykorzystać?

Myśląc o kierunkach, wciąż przed oczyma mam możliwości zawarte w moim życiu codziennym. Każdy z nas ,ma swoją, charakterystyczną przestrzeń – niebywałą codzienność, która pozwala pójść w wielu kierunkach. Możliwości, są szansą, dlatego warto w mądry sposób podjąć się tych możliwości, które umożliwiają nam wybór właściwego kierunku w naszym życiu. Kierunki to pewien wyznacznik dla naszego działania. Możemy je niestety przegapić i wówczas, obraz naszej codzienności, na trwałe się zmieni. Ilość kierunków, które pojawiają się, wraz z kolejnymi chwilami naszego dnia: wydarzeniami, osobami… sprawia, że nasza codzienność przypomina mapę, po której trudniej jest nam się przemieszczać, im więcej dróg mamy do wyboru. Pewnie każdy z nas chciałby mieć super instrukcję do mapy, którą posiada każdy z nas.

Patrząc na naszą codzienność, możemy dostrzec, że każda chwila przynosi również jakiś drogowskaz. Potrzebujemy wrażliwości, ale nie tylko, która otworzy nas na obecne już w naszym życiu drogowskazy. Jeśli je zauważymy, to znacznie nam to ułatwi, budowanie naszej codzienności.

Oprócz wszystkich chwil naszego życia, również każde wydarzenie staje się dla nas niezwykłym darem. Czy możesz, z całą stanowczością stwierdzić, że najwłaściwiej wykorzystujesz swoje życie?

Włączam kolejny odcinek „Dr House” i dopiero obowiązek wypełnienia kolejnego zadania, mobilizuje mnie, by zamknąć laptopa i pomyśleć o czymś innym. Czy to ciekawy serial sprawia, że wyłączam się? Chyba nie tylko, mimo, że go obejrzałem już kilka razy. Może właśnie wygoda sprawia, że łatwiej jest wybrać opcję – nic nie robię, niż zająć się jakimś zadaniem, które nie jest jakoś, bardzo wymagające, ale jednak czegoś ode mnie wymaga. Nie wykorzystałem dzisiejszego popołudnia we właściwy sposób, bo taki wybrałem niestety kierunek. Możemy zmarnować znacznie więcej, nie wykorzystując we właściwy sposób różnych szans.

Zrozumienie mapy swojej codzienności to jedna rzecz, ale zrozumienie i przyjęcie właściwego kierunku, to jeszcze inna sprawa, która powinna nas interesować, właśnie na pierwszym miejscu. Jeśli wybiorę jakiś kierunek, jeden z możliwych i obecnych w moim życiu, sprawię, że moja codzienność, moja droga, nabierze właściwej sobie logiki. A o to właśnie by chodziło w naszym życiu, by rozpoznać własną logikę życia i pójść za nią całym sobą. 

Wyobraź sobie, że twoja kolejna chwila życia, przynosi potwierdzenie logiki, którą obrałeś w swoim życiu. Twoja mapa codzienności, nabiera kształtu, jest przez ciebie bardziej zrozumiała i wnosi w twoje życie jeszcze więcej satysfakcji.