Jak wykorzystać dobrze życie?

Jak wykorzystać dobrze życie?

Szukanie przepisu na życie jest trochę okłamywaniem siebie. Nie ma czegoś takiego? A może jednak życie jakiejś osoby może mnie zainspirować i pomóc odnaleźć przepis na życie.

Stawiamy sobie mnóstwo pytań, wzbudzamy w sobie wiele wątpliwości w odniesieniu do własnego życia i zastanawiamy się, czy to, co obecnie nazywamy swoim życiem, rzeczywiście jest moim życiem. Czy to jest prawdziwe, co obecnie realizuję?

1. Nie okłamuj siebie.

Nie powinieneś zgadzać się z kłamstwem. By to jednak dostrzec, trzeba odkryć prawdę o swoim życiu, o tym co powinieneś robić, a nie o tym co robię. Pielęgnowane przez nas kłamstwo sprawia, że jest nam trudno uwierzyć w jakąś inną możliwość. To czego nie znamy, a co może być faktyczną propozycją dla nas, wymaga od nas działania – wymagania od siebie prawdy. Popatrz na swoje życie i odpowiedz na pytanie: czy to jest życie, którym chce żyć, czy to tylko stworzone przeze mnie kłamstwo?

Jeśli odkryłeś trudną prawdę, że twoje życie jest kłamstwem – oszukiwaniem siebie, musisz obecnie zastanowić się nad tym skąd czerpać prawdziwą siłę, aby zacząć faktycznie żyć. Odkrycie prawdy może jednak trwać znacznie dłużej, stąd potrzebujemy też pomocy w odkrywaniu prawdy.

Aby żyć swoim życiem, zastanów się jakie wartości dla ciebie się liczą i jakimi wartościami chcesz się rzeczywiście kierować. Ale jeśli chcesz odkrywać prawdę, posłuż się pomocą innych osób, dlatego zastanów się kto może mi rzeczywiście pomóc. 

2. Wartości i ideały.

Człowiek zagubiony, to często postać, która nie wie czego się trzymać. Trudno wymagać od takiej osoby życia konkretnymi wartościami, gdy sama nie wie czego się w życiu uchwycić. Zbyt wielkie zagubienie, wśród różnych propozycji może sprawić, że człowiek jeszcze bardziej będzie zagubiony. Jeśli mamy sprecyzowane cele, to dużo łatwiej nam będzie odkryć drogę prowadzącą do ich osiągnięcia. Wartości i ideały pomagają nam sprecyzować nasze życie, odnaleźć się w nim. Dopóki nie odkryjesz ważnych dla siebie wartości, trudno ci będzie nadać kształt swojemu życiu. I trudno byśmy mogli mieć kształt życia, jeśli nie realizujemy jakiś wartości.

3. Boży plan.

Dla każdego wierzącego, codzienność rozumiana jest jako plan Boga, w którym uczestniczymy poprzez osobiste zaangażowanie. Tym mocniej odzwierciedlamy w swoim życiu Boży plan jeśli rozpoznajemy go i wprowadzamy w swoje życie. Istotne w naszym życiu jest odkrywanie tego planu względem nas. Rozpoznając ten plan, możemy odkryć swoje życie i faktyczne cele, które mamy do zrealizowania. Uczestniczymy w czymś znacznie głębszym niż tylko nasza codzienność. Realizując Boży plan wcielamy w życie wolą Bożą, która dotyczy nas wszystkich, a nie tylko pojedynczych osób. Dzięki temu planowi możemy odkryć prawdziwe szczęście. Przepis na życie zawarty jest w planie Boga. Musimy przede wszystkim stawiać czoła swoim ograniczeniom, rozdarciom, które sprawiają, że mimo iż mamy świadomość dobra, które jest obecne w planie Boga, często wybieramy zupełnie coś innego, niekiedy nawet bardzo sprzecznego z logiką.

Spójrz na swoje obecne życie i zastanów się, czy to, co obecnie przeżywasz, masz, jest właściwe. Czy kierunki, które obierasz w swoim życiu, prowadzą cię we właściwą stronę? Masz swój przepis na dobre życie? Jakie punkty dla ciebie są najważniejsze?

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *