Bóg cię poprowadzi.

Bóg cię poprowadzi.

Bóg ma plan dla każdego z nas i stara się, by nas naprowadzić na właściwą drogę. Nasze decyzje, wybory, mają ogromny wpływ na to, czy postępujemy Bożą drogą, czy własną.

Wszystko zależy od tego, jakie miejsce zajmuje Bóg w naszym życiu. To od nas zależy, czy damy Mu możliwość działania w naszym życiu, czy też nie. Podejmując jakiś wybór, warto zastanowić się, czy rzeczywiście tego dla mnie pragnie Bóg. W podejmowaniu właściwego wyboru, ogromną rolę odgrywa wola Boża.

Wielu z nas może się zastanawia w jaki sposób to się dzieje. Jeśli Bóg ma plan względem naszego życia, to doskonale wie dokąd chce nas doprowadzić, co pragnie nam ofiarować. To sprawia też, że wie jaką drogę powinienem przemierzyć, aby osiągnąć ten właściwy cel. Jeśli spróbujemy zrozumieć wolę Boga, odkryjemy Jego drogę dla nas. Jeśli znamy drogę, to spoglądając na własne wybory, będziemy mogli rozeznać, który wybór pozwoli nam bardziej iść tą drogą. Logika wydaje się dość prosta, ale gdy przejdziemy do konkretów, zauważymy, że jest to jednak bardziej skomplikowane.

Jego wybory, a moje…

To, że Bóg ma plan to jedna sprawa, a to, że my mamy niekiedy inne rozwiązanie, to druga sprawa. Trudność leży w tym, kiedy mocno akcentujemy że coś jest naszym wyborem, a coś innego jest planem Boga. Podkreślanie różnic wcale nam nie pomaga w zrozumieniu i akceptacji planu Boga względem nas. Tutaj bardzo ważne jest to, aby zrozumieć i uwierzyć, że Bóg jest po naszej stronie. Jego plan względem nas, jest najlepszą wersją życia, której możemy się podjąć. Wymagania tego planu, a niekiedy nawet poświęcenie wypływające z jego realizacji, nie ma za zadanie bycie przeciwko nam. Wiara w Boga i w to, że jest Miłością, może pomóc nam przenieść nasze życie na ten sam brzeg, na którym znajduje się Bóg. To nie jest wojna Boga przeciwko człowiekowi. To jest raczej wyjście z propozycją czułego Ojca, zatroskanego o każdego z nas. Ważne jest to, abyśmy starali się i próbowali przyjąć Jego plan jako swój, by istniało jak najmniej różnic pomiędzy moim planem, a planem Boga.

Towarzyszenie.

Mimo pozorów, nie możemy twierdzić, że w momencie podejmowania jakiś wyborów, jesteśmy sami, pozostawieni tylko ze swoimi możliwościami i ograniczeniami. Bóg, towarzyszy każdemu z nas, w sposób niekiedy bardzo oczywisty, a niekiedy musimy nieco się wysilić, by rozpoznać to konkretne działanie Boga względem nas. Bóg działa, ale by to zobaczyć, musimy w odpowiedni sposób otworzyć się na Boga, by Jego działanie mogło skutkować w naszej codzienności. Bóg towarzyszy każdemu z nas w bardzo różnej formie. Może to być jakaś osoba, która pomoże nam zrozumieć jakąś sprawę… Może to być jakieś wydarzenie, w którym uczestnicząc będziemy mogli również coś zrozumieć lub coś konkretnego otrzymać. To jest właśnie piękne, że Bóg nie ma ograniczeń w sposobie działania i towarzyszenia nam w życiu. Jego towarzyszenie nie opiera się tylko na byciu obok nas, ale na uczestniczeniu w naszym życiu poprzez wspieranie nas różnymi darami – łaską, która uzdalnia nas do wypełniania zadań, które On sam nam stawia do realizacji. Jeśli Bóg do czegoś nas powołuje – wzywa, to jednocześnie wspiera nas umiejętnościami, które są Jego narzędziami pomocy dla nas, do spełnienia powierzonej nam misji. W życiu codziennym potrzeba, abyśmy rzeczywiście współpracowali z Bogiem, nieustannie rozpoznając Jego wolę i starając się urzeczywistniać ją w każdej chwili życia. Wraz z zaangażowaniem w wypełnianiu woli Bożej, przyjdzie jeszcze głębsze zrozumienie i przekonanie o dobroci Boga i o miłości zawartej w każdej Jego propozycji.

Zrozumieć sercem.

Pewnie w wielu z nas tłucze się wiele, różnego rodzaju myśli i zastanawiacie się jaki wybór dokonać, jaką decyzję podjąć. Czasami na siłę chcemy sforsować jakieś pomysły, bo wydaje nam się że od nich zależy nasze powodzenie. Czasami nawet dobro, które leży przed nami, nie musi być dobrem dla nas. Stąd też trudności w podejmowaniu właściwych wyborów. Musimy mieć wolne serce. Wolne od naszych pragnień, przywiązań, zachcianek… Trudno, by nam ono cokolwiek dobrego podpowiedziało, jeśli jest ono w jakiś sposób zniewolone. Wolne serce jest odważne, dlatego potrafi podjąć się trudnych wyborów. Jeśli twoje serce jest bardzo mocno skupione na jakimś pragnieniu, to jak ma zobaczyć inne rzeczy, które są może nawet dużo lepsze? Dlatego tak ważne jest to, by pozwolić się Bogu prowadzić… Pozwolić, by to On nakierował nasze serce na właściwe pragnienie.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *