4. Słowo

4. Słowo

Już od czasów II wojny światowej i schronu przeciwlotniczego, towarzyszyła grupie dziewcząt Ewangelia. Jej słowa dotykały coraz bardziej. Odkrywały jej wyjątkowość i uniwersalność słów. I tak zrodziło się pragnienie wprowadzania słów Bożych w czyn. W ten sposób pojawiła się piękna praktyka – „Słowa Życia”.

Wcielać w życie Słowa, by stać się Słowem żywym. Tak jak w każdej okruszynie hostii, nawet najmniejszej obecny jest cały Jezus, tak w każdym Słowie zawiera się Prawda. Wszyscy mogą żyć Słowem, niezależnie od powołania, płci czy pozycji społecznej, ponieważ Jezus jest Światłem dla każdego człowieka.

Być żywą Ewangelią, Słowami życia, drugim Jezusem! Dzięki życiu Słowem, można odczuć konkretnie jedność.

Słowa życia to fragment, który towarzyszy wszystkim w ciągu miesiąca. Rozważanie i wcielanie w życie tgo Słowa jest zadaniem dla każdego, ale najważniejsze są doświadczenia życia, które powinny krążyć między wszystkimi, umacniając każdego w jego świętej przygodzie. Tym, co jest ważne w życiu Słowem, to budowanie wzajemności i jedności. Dzięki tym odniesieniom, Słowo łączy nas i kieruje ku Bogu.

Słowa zawiera w sobie wolę Boga. Żyjąc nim, żyjemy wolą Boga, starając się w sposób konkretny wprowadzać je w życie. Słowo nami przewodzi, rozświetla nasze drogi, inspiruje nas. Każdy kto chwyta do ręki Słowo, czuje to szczególne przyciąganie – Jezus zaprasza nas, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec Jego miłości.

Jedne miesiąc – jeden kierunek, który wyznacza Słowo, aby nie tylko je poznać, czy uchwycić intelektualnie jego kontekst. Słowo ma w nas wzrastać, przynosić owoce. Miesiąc staje się czasem szczególnego działania łaski, która w niczym na nie ogranicza. Kierowanie się tym szczególnym zdanie, wcale nie musi oznaczać, że właśnie w tym czasie nie znajdzie się okazja, aby wcielać w życie jakieś inne Słowa. Wybrane Słowo ma być tematem głównym, mobilizacją, pobudzającą nasze serce, duszę, umyśl, aby tak konkretnie wprowadzać Słowo w czyn.

Słowo wprowadzone w życie, przynosi konkretne owoce, którymi należy się dzielić. Dlatego wraz z rozważanym Słowem, rodzą się doświadczenia, które powinny być wzajemnie ofiarowywane sobi, dla ubogacenia i krzewienia tej szczególne kultury życia Słowem. W ten sposób doświadczenia krążą i jeszcze bardziej scalają ludzi, czyniąc z nich prawdziwą wspólnotę.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *